Hapësire reklamuese

Bota

Kremlini: Putin, Hollande dhe Merkel, bisedë të përbashkët telefonike

Shkruar nga Newsbomb

Presidenti Vladimir Putin, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Francois Hollande diskutuan në një bisedë të përbashkët telefonike rreth përshkallëzimit të konfliktit në juglindje të Ukrainës.

Gjatë telefonatës ka patur shpresë se armëpushimi do të jetë çështje qëndrore në vazhdimësi të bisedimeve për paqen në Minsk.

Lajmi se Putin, Merkel dhe Hollande kanë diskutuar në një telefonatë të përbashkët u publikua Kremlini.

Konflikti në Ukrainën juglindore është përdhkallëzuar ditët e fundit, kun ë 24 orët e fundit janë raportuar 15 ushtarë ukrahinas të vrarë. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese