Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Krah Ambasadoreve Soreca dhe Zingraf, Rama në zyrat e reja të Ujësjellësit në Kamëz: Drejtoria këtu ka qenë qamet fare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga dy ambasadorët Luigi Soreca dhe Peter Zingraf, ndodhen paraditen e sotme në Kamëz ku po inagurohet godina e re e Ujësjellës-Kanalizimeve. 21 mijë banorë do të përfitojnë sipas Ramës nga ky invetsim i përbashkët.

“Një iniciativë e përbashkët e qeverisë shqiptare, gjermane, Bashkimit Europian dhe qeverisë zvicerane që sjell një tjetër standard dhe shërbim cilësor për qytetarët e Kamzës që do t’i mundësohet furnizimi me ujë të pijshëm dhe rrjet i ri kanalizimesh nga i cili përfitojnë rreth 21 mijë banorë”, shkruan kryeministri.

Teksa panë nga afër zyrat e reja, Rama u shpreh se të vjetrat kishin qenë “për qamet”. “Qendra ishte qamet fare. Qendra këtu, drejtoria ishte qamet fare”, u shpreh kryeministri.

Më shumë

spot_img
spot_img