Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

KQZ thërret për një takim partitë politike, do të konsultohen për votën e emigrantëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bf6b72d7e8cea6097f36fdcd4c43b51a

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka kërkuar një takim me partitë politike gjatë ditës së nesërme.

Mësohet se takimi është kërkuar me qëllim që të konsultohen për votën e emigrantëve.

Gjithashtu, në këtë takim do të ketë edhe konsultim për pilotimin e votimit elektronik.

“Duke marrë në konsideratë afrimin e datës së zgjedhjeve dhe rëndësinë që kanë projektet e identifikimit biometrik të zgjedhësve, votimit dhe numërimit elektronik, monitorimi me kamera i qëndrave të votimit dhe votimi nga jashtë i shtetasve shqiptarë që kanë vendbanimin e përhershëm jashtë Shqipërisë, KQZ dëshiron të zhvillojë një takim konsultativ me përfaqësuesit e partive politike në KQZ”,-thuhet në njoftimin zyrtar.

Më shumë

spot_img
spot_img