Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

KQZ: Rëndësi të veçantë për zgjedhësit me aftësi të kufizuara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve  tha se do të merren të gjitha masat për garantimin e ushtrimit të së drejtës së votës për njerëzit me aftësi të kufizuara.

Sipas zëdhënëses për shtyp, KQZ do të shpërndajë material zgjedhor që flet me gjuhën e tyre si dhe do të angazhojë 12 persona me aftësi të kufizuara, të cilët do të ndjekin problematikën e votuesve dhe do të raportojnë për marrjen e masave në kohë.

KQZ ka kërkuar që qendrat e votimit ku janë të regjistruar persona me aftësi të kufizuara të jenë në katet e para të godinave në mënyrë që t’iu lehtësojnë aksesin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img