Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

KQZ nxjerr të dhënat e fundit: PS kryeson bindshëm, ka rritje minimaliste të PD, surprizë partia e Tom Doshit (REZULTATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat e fundit sa i takon përqindjes së partive kryesore në rang vendi.

PS nga 49.47% është ulur minimalisht në 49.34%, ndërsa PD nga 38.7 ka shkuar në 33.88%, me LSI që sa vjen dhe pëson rënie.

Surprizë është partia e Tom Doshit PSD (2%) e cila në bazë të llogaritjes së projeksioneve paraprake mund të arrije deri në 3 deputetë.

Screenshot 1 68

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img