Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

KQZ njofton qytetarët: Procesi po vijon i qetë, aplikacioni që u hakua është normalizuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj ka dalë në një deklaratë për mediat pak orë pas përfundimit të procesit të votimit.

Ajo tha se gjithçka po vijon e qetë dhe pa probleme, madje dhe aplikacioni që ishte hakuar tashmë është normalizuar dhe po paraqiten të dhënat e sakta.

Drilona Hoxhaj: Në vijim të përcjelljes së informacionit situata vijon të jetë e qetë, nuk ka asnjë problematikë, procesi i votimit vazhdon, pjesëmarrja siç e sqaroi dhe Celibashi, aplikacioni vijon të jetë funskional, komisionerët kanë filluar të transmetojnë të dhënat edhe për ecurinë në qendrat e votimit sepse ky aplikacion është kthyer në një platformë komunikimi. Deri tani (ora 15:00) janë pak më shumë se 38%. E rëndësishme është që procesi të jetë i qetë.

Më shumë
spot_img
spot_img