Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

KQZ nis zyrtarisht kërkesat për plotësimin e vendeve bosh, kush do e zëvendësojë BERISHËN në Parlament? (Dokumenti)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

88043b72de8daf6e933fd43bdda01039

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur zyrtarisht kërkesat për plotësimin e vendeve vakante për 57 deputetët e dorëhequr sipas listës së dërguar në Kuvend.

Në këtë shkresë të publikuar nga newsbomb.al, është emri i ish liderit të PD Sali Berisha, mandati i të cilit i kalon një vajze konkretisht Ina Haxhiajt, ardhur nga rradhët e FRPD. Menjëherë ka reaguar e reja demokrate e cila shkruan në rrjetet sociale: “Më vjen keq por nuk e zëvendësoj dot”.

Screenshot_20.jpg

Në fakt, të gjithë kandidatët në “listë pritjeje” nga PD kanë refuzuar në bllok të marrin mandatin ndaj vendi i Berishës kësisoj mbetet bosh.

KQZ iu ka kërkuar kandidatëve të listës shumëemërore në 12 qarqet e Shqipërisë të dorëzojnë dhe formularin e dekriminalizimit.

Mbetet për t’u parë se kush nga listat e opozitës do të pranojë mandatin e deputetëve, edhe pse ndërkohë po qarkullojnë disa emra.

Kujtojmë ndërkaq se delegacioni i Parlamentit Europian e quajti të ligjshëm këtë Parlament, që sipas tyre mund të vazhdojë punën.

53083447_2234944800099366_2876888305973067776_n.jpg

 

Lista e kandidatë të cilët kanë marrë kërkesën për zëvendësim si deputetë në Kuvend, sipas qarqeve:

 

lista.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img