Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

KQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve në Kukës, PD “rrrëmbeu” 62.27% të votave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 Prillit në qarkun e Kukësit.

Kryekomisoneri Ilirjan Celibashi u shpreh se në këtë qark PD ka marrë 2 manddte me 62.27% të votave, ndërsa PS ka arritur të marrë 1 mandat me 35.84% të votave.

“Miratohet tabela e rezultateve për qarkun Kukës sipas lidhjes, miratimi për subjektet politike dhe për kandidatet për deputet në këtë qark. Po bëj me dije vetëm rezultatet për subjektin, në qarkun e Kukësit votuan 40894 zgjedhës, vota të pavlefshme dolën 2188. Në qark janë përfaqësues 3 deputetë, nga PD në Kukës e morën mandatin Flamur Hoxha dhe Isuf Çelaj, nga PS Genta Duraku”, ka thënë Celibashi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img