Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KQZ miraton projektin pilot për votimin dhe numërimin elektronik, kjo është zona administrative ku do të aplikohet, regjistrohet edhe koalicioni i PD me aleatët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa317874ff63fc55851e54c4a4eb5043

Komisioni Qëndror I Zgjedhjeve ka miratuar ditën e some projektin pilot për votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Do të jetë ZAZ.40 në të cilën do të aplikohet votimi dhe numërimi elektronik, që përkon me njësinë nr.10 në Tiranë, dhe vendi ku do të zhvillohet do të jetë “Shkolla e Kuqe”.

Gjithashtu në mbledhjen e sotme të KQZ është regjiatruar edhe koalicioni PD-AN, i Partisë Demokratike me aleatët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img