Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KQZ miraton listën e korrigjuar të Partisë Socialiste dhe LSI-së: Janë në përputhje me përcaktimet ligjore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5909557abaa3a47e6556c64986af754

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka miratuar listat e Partisë Socialiste dhe LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas KQZ, listat e këtyre partive tashmë është në përputhje me përcaktimet ligjore, ndërsa kujtojmë se listat e para të depozituar në 8 mars ishte kthyer për t’u korrigjuar.

KQZ i kthehu listën Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, LSI-së dhe disa subjeketeve të tjera, pasi këto parti nuk u ishin përmbajtur rregullave të Kodit Zgjedhor.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img