Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

KQZ miratoi fletën e votimit me emra, Partia Socialiste do të ankimojë vendimin e Ilirjan Celibashit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve miratoi fletën e votimit që do të përdoret në zgjedhjet e 25 prillit.

KQZ hodhi poshtë kërkesën e Partisë Socialiste për fletën me numra, duke vendosur që në fletën e votimit do të jenë të gjithë emrat e kandidatëve.

Por PS ka vendosur që ta ankimojë në KAS vendimin e KQZ, pasi ëkrkon që emrat e kandidatëve të hiqen nga fleta e votimit dhe të shënohen vetëm me numra.

Madhësia e fletës do të jetë në përmasat 30×60 cm, por do të ndryshojë madhësia e shkrimit nga qarku në qark. Tirana që ka 36 kandidatë, emrat do të jenë me shkrinja më të vogla, ndërsa në qarqet e tjera shkronjat do të jenë më të mëdha.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img