Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

KQZ merr VENDIMIN e fundit: Zbulohet sa numërues do të kenë në zgjedhje PS, PD dhe LSI. Po votat e PDIU?

spot_img

Lajme të ngjashëm

KQZ me në krye Ilirjan Celibashin ka marrë vendimin e fundit në mbledhjen e sotme.

Është vendosur që grupet e numërimit do të jenë me nga 4 anëtarë; 2 nga PS, 1 PD dhe 1 LSI, ndërkohë PDIU nuk do të ketë numërues.

Duke qenë se janë në koalicion me PD atëherë numëruesi i PD do të duhet të dalë garant edhe për votat e PDIU-së.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img