Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

KQZ kthen kërkesën e Bindjes Demokratike për 30 Qershorin, konfirmon kandidatët e PS-së për Kamzën dhe Korçën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

30cd498170f4a52a3532a6ce2ccc585c scaled

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kthen kërkesën e Bindjes Demokratike, për shpalljen të pavlefshme të votimeve të 30 qershorit në 41 bashki, ku kjo forcë politike ka garuar.

Mësohet se me 4 vota pro dhe 1 kundër, KQZ vendosi kthimin për plotësim të kërkesave ankimore të depozituar nga BD.

Gjithashtu KQZ ka miratuar tabelat përmbledhëse të rezultatit për zgjedhjen e kryetarit të Bashkisë Kamëz dhe Korçë.

Komisioni konfirmoi Rakip Sulin si kryebashkiakun e ri të Kamzës, i cili zëvendëson Xhelal Mziun, ndërsa për Korçën konfirmoi për një tjetër mandat Sotiraq Filon.

Kujtojmë se në të dyja bashkitë kandidatët e PS-së u vendosën përballë kandidatëve të Bindjes Demokratike. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img