Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

‘KQZ ka dalë hapur në mbështetje të PS’, Balliu: Por opozita ka përkrahje nga…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e3140d20c1763027db50d08e1af48da

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar zgjedhjet e 30 Qershorit.

Balliu i cilësoi ato si nul dhe sipas tij KQZ ka dal hapur në mbështetje të Partisë Socialiste.

Më tej Balliu shtoi se opozita ka një mbështetje më të madhe, sepse 85% e shqiptarëve bojkotuan qeverisjen e kryeministrit Edi Rama me 30 qershor.

‘Zgjedhjet e 30 qershorit janë nul. Mbështetja e opozitës shtrihet më tej tek qytetarët në shifrën  85 për qind. KQZ ka dalë hapur në mbështetje të Partisë Socialiste. KQZ veproi si një organ të një grupi të strukturuar, që sot quhet ‘Rilindja’. Këta bëjnë krime dhe përgjegjësinë ia faturojnë opozitës’, tha Balliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img