Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

KQZ i refuzoi komisionerët për KZAZ, PD dhe LSI ankimojnë vendimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë ankimuar ditën e sotme vendimin Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i cili i refuzoi kërkesën për regjistrimin e anëtarëve për Komisionet e Zonave të Administrimit Zgjedhor.

LSI ka dërguar kërkesë padinë ku kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ në Kolegjin Zgjedhor.

Kujtojmë se më 23 maj KQZ i refuzoi opozitës komisionerët për KZAZ-të, me argumentimin se partitë nuk janë subjekt zgjedhor, dhe nuk janë më parti parlamentare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img