Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KQZ i hoqi 78 kandidatë nga listat, reagon PD: Vendim i njëanshëm dhe i paligjshëm i nxitur nga maxhoranca. Do ta ankimojmë menjëherë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3aad0a2a6308ad34f4a7d3c9620ccbd0

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të KQZ për të hequr 78 kandidatë nga listat e PD-së, me argumentin se janë të tepërta, mbi numrin e lejuar.

PD në deklaratën e saj thotë se ky vendim është i njëanshëm dhe i padrejtë, i nxitur nga interesat e maxhorancës.

Selia blu garanton se do ta ankimojë menjëherë këtë vendim në shkallët më të larta të ankimimit.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Vendimi i sotëm i KQZ për mosregjistrimin e plotë të listave të koalicionit është një vendim i padrejtë dhe i paligjshëm, i diktuar nga interesat politike të maxhorancës. Pasi ndryshoi rregullat e lojës në mënyrë të njëanshme, maxhoranca synon të imponojë rregulla të tjera, të cilat pamundësojnë përfaqësimin e plotë dhe të drejtë të të gjitha partive përbërëse të koalicionit tonë. Këto rregulla të njëanshme synojnë që të lënë të papërfaqësuara parti të cilat përfaqësojnë shtresa të ndryshme shoqërore dhe komunitete të caktuara, veçanërisht minoritetet. Asnjë vendimarrje e tillë nuk ka për të penguar koalicionin tonë që të garojë me potencialin e tij të plotë, njerëzor dhe programor. Kjo vendimarrje, si të gjitha vendimarrjet e padrejta, do të ankimohet menjëherë nga ana jonë në të gjitha shkallët ankimore. Asgjë nuk do të na ndalojë të sjellim ndryshimin në Shqipëri me njerëzit tanë të mrekullueshëm, që kanë nevojë dhe e duan kaq shumë ndryshimin! Ne do ta bëjmë të mundur këtë në datën 25 Prill me ndihmën e të gjithë shqiptarëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img