Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

KQZ i hoqi 78 kandidatë nga lista për deputetë, Partia Demokratike ankimon vendimin në KAS

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7820f82da77efc7119c3b4a7bb763fae

Partia Demokratike ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) vendimin e KQZ , e cila i hoqi 78 kandidatë nga lista.

Pritet që KAS të marrë vendimin nëse do të konfirmojë vendimin e KQZ, apo do ta rrëzojë atë.

Kujtojmë që lista e depozituar nga Partia Demokratike kishte 78 kandidatë më tepër se lejon ligji, ndaj kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi ka vendosur që të regjistrojë aq kandidatë sa lejon Kodi Zgejdhor.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img