Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KQZ gjobit kryebashkiakun Erion Veliaj me 825 mijë lekë, shkeli rregullat para zgjedhjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9514e996992a71d53304bcafc54bb0b7

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur kryebashkiakun Erion Veliaj.

Sipas KQZ-së, Veliaj ka zhvilluara aktivitete që janë të ndaluara të bëhet 4 muaj para zgjedhjeve.

Në total gjoba është në masën 825 mijë lekëve të reja, për 3 shkelje. Veliaj është gjobitur për shkeljen e rregullave për aktivitetet e ndaluara, mos raportim të aktiviteteve dhe për promovim të aktiviteteve të ndaluara.

Gjobat për Erion Veliajn:

-750 mijë lekë për shkelje të rregullave për aktivitetet e ndaluara

-35 mijë lekë për mos raportim të aktiviteteve

-40 mijë lekë për promovim të aktiviteteve të ndaluara

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img