Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

KQZ emëron dy auditët teknicienë që do mbikqyrin hartimin e listave të zgjedhjeve, marrin mbi 1 milion lek shpërblim dhe do kenë ndihmës (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5037f63f62d71aebf290d2d3492a2e43

Roland Kërçuku dhe Briselda Mehmetllari, janë dy auditët teknicienë të emëruar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, për mbikqyrjen e hartimit të listës së zgjehdjeve të 25 prillit 2021.

Sipas vendimit, kohëzgjatja e kontratës së auditit teknicien Roland Kërçuku do të jetë nga momenti i emërimit deri në momentin e dorëzimit të raportit përfundimtar, 30 ditë para datës së zgjedhjes. “Duke pasur parasysh ngarkesën e punës dhe kohëzgjatjen e kontratës duhet të shpërblehet me 120 mijë lek, për të gjithë kohën e angazhimit të tij.

Po kështu, edhe audituesja tekniciene tjetër, Briselda Mehmetllari, do të marrë shpërblim 120 mijë lek, për të gjithë kohën e angazhimit të saj. Brenda 5 ditësh audditët teknicienë duhet të propozojnë emrat e ndihmëssve të tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img