KQZ emëron dy auditët teknicienë që do mbikqyrin hartimin e listave të zgjedhjeve, marrin mbi 1 milion lek shpërblim dhe do kenë ndihmës (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:24 29-10-2020 KQZ emëron dy auditët teknicienë që do mbikqyrin hartimin e listave të zgjedhjeve, marrin mbi 1 milion lek shpërblim dhe do kenë ndihmës (EMRAT) Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi

Roland Kërçuku dhe Briselda Mehmetllari, janë dy auditët teknicienë të emëruar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, për mbikqyrjen e hartimit të listës së zgjehdjeve të 25 prillit 2021.

Sipas vendimit, kohëzgjatja e kontratës së auditit teknicien Roland Kërçuku do të jetë nga momenti i emërimit deri në momentin e dorëzimit të raportit përfundimtar, 30 ditë para datës së zgjedhjes. “Duke pasur parasysh ngarkesën e punës dhe kohëzgjatjen e kontratës duhet të shpërblehet me 120 mijë lek, për të gjithë kohën e angazhimit të tij.

Po kështu, edhe audituesja tekniciene tjetër, Briselda Mehmetllari, do të marrë shpërblim 120 mijë lek, për të gjithë kohën e angazhimit të saj. Brenda 5 ditësh audditët teknicienë duhet të propozojnë emrat e ndihmëssve të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdekja e tre minatorëve në Dibër, flasin fqinjët: Galeria ishte mbyllur nga shteti, punonin në të zezë
Aktivisti shkon në Ministri dhe sheh mjeket që luftojnë Covid-in: FOTO sa 1 mijë fjalë, sa shumë zonja-mjeke kujdesen për ne. T’ju nisim lule për jetët e shpëtuara »
Article Logic
Execution time: 0.012586832046509
array(1) { ["section"]=> string(148) "kqz-emeron-dy-auditet-tekniciene-qe-do-mbikqyrin-hartimin-e-listave-te-zgjedhjeve-marrin-mbi-1-milion-lek-shperblim-dhe-do-kene-ndihmes-emrat-225628" }