Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

KPK merr vendimin, shkarkon nga detyra prokurorin Ardian Braho, konfirmon gjyqtaren Ahmeti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka marrë vendimin për gjyqtaren e Gjykatës Administrativ, Arbena Ahmeti dhe për prokurorin e Tiranës, Ardian Brabo.

Bëhet me dije se KPK ka konfirmon në detyrë gjyqtaren e Gjykatës Administrative, Arbena Ahmeti, ndërsa është shkarkuar me shumicë votash Ardian Braho.

Procesi i vettingut për Ahmetin u krye nga trupa e përbërë nga Brunilda Bekteshi, Genta Tafa Bungo dhe Roland Ilia.

Arbena Ahmeti i përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2007 dhe u emërua gjyqtare në gjykatën e Lushnjes. Prej vitit 2013, ajo e ushtron funksionin në Gjykatën Administrative të Tiranës.

Ndërsa Braho është shkarkuar nga detyra, pasi ka pasur probleme me pasurinë. Ai kishte mungesë të burimeve financiare të prindërve në blerjen e dy apartamenteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img