Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

KPK konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Apelit në Vlorë, Komisioneri Publik ankimon vendimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Publik ka ankimuar sot në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtares e Apelit të Vlorës Iliba Bezati.

Kjo e fundit kaloi vettingun pak muaj më parë.

Komisioneri Publik konstaton se, nga shqyrtimi i vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, paraqiten rrethana të tilla ligjore e fakti, që e bëjnë të cenueshëm vendimin në tërësinë e tij.

Komisioneri Publik kërkon që shkaqet e ankimit të merren në shqyrtim nga ana e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Pasi të ketë kryer vetë Kolegji një hetim dhe vlerësim të plotë të rezultateve të hetimit administrativ për subjektin e rivlerësimit, të vendosë në mënyrë alternative lënien në fuqi të vendimit nr. 352, datë 1.3.2021, të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ose ndryshimin e tij.

Ankimi është publikuar në faqen zyrtare të këtij institucioni: http://ikp.al/ankime/

Më shumë

spot_img
spot_img