Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e gjyqtares së Apelit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d756e77c8f643df03c013172bb9a3ad

Komisioneri Publik ka kërkuar shkarkimin e gjyqtares në Gjykatën e Apelit Administrativ, Rilinda Selimi.

Kjo e fundit u konfirmua në detyrë nga KPK në vitin 2020.

“Paraqiten rrethana ligjore e fakti që e bëjnë të cenueshëm vendimin”,- thotë Komisioneri Publik.

Rilinda Selimi e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe ka punuar fillimisht si gjyqtare në Gjykatën e Librazhdit dhe më pas, për rreth një dekadë në Gjykatën e Fierit. Në vitin 2010, Selimi është transferuar në Gjykatën e Tiranës, ndërsa prej vitit 2013 e ushtron funksionin në Gjykatën Administrative të Apelit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img