Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

KPA nis proces disiplinor për anëtarin e pezulluar Luan Daci, u dënua me burg për falsifikim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përcaktohet me short trupa gjykuese për procesin disiplinor ndaj anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Kualifikimit, Luan Daci.

Daci u dënua me brug nga Apeli i Gjykatës së Posaçme për falsifikim të dokumenteve, pasi kishte fshehur vendimin për shkarkimin e tij në vitin 1997, dënim që u konvertua në 12 muaj shërbim prove.

Tashmë është Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit që ka vënë në lëvizje KPA-në, për nisjen e një procesi disiplinor ndaj anëtarit tashmë të pezulluar Luan Daci.

Trupa gjykuese do të kryesohet nga Natasha Mulaj, dhe me anëtarë Alban Shtyllën dhe Ina Ramën.

Më shumë

spot_img
spot_img