Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kosovë: 5 raste pozitive dhe një humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5 raste të reja me koronavirus dhe 1 humbje jete nga Covid-19. Ky është bilanci i të dhënave për situatën pandemike për 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas njoftimit të ministrisë së Shëndetësisë në këto 24 orë janë shëruar 155 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 104 343.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

08 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.805 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 83.725 doza të vaksinës.

-Nga 4.014 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 155 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.343.

-Në total numri i rasteve aktive është 923.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img