Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Kosovë: 19 raste të reja dhe asnjë vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ndërkohë janë konfirmuar pozitivë 19 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i rasteve aktive aktualisht në Kosovë është 460. Sot janë shëruar 5 qytetarë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157434.

Njoftimii IKSHPKI:

07 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.174 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.434.

Në total numri i rasteve aktive është 460.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img