Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Kosovari Lladrovci kalon provën për sezonin e ardhshëm te Tirana

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrojtësi nga Kosova, Lapidar Lladrovci ka kaluar provën te Tirana duke marre OK-in e stafit teknik. Megjithatë lojtari do të rikthehet në Kosovë për të vijuar sezonin tek skuadra e Ferronikelit. Mungesa e hapësirave në formacion tek Tirana dhe dëshira e vetë lojtarit për tu aktivizizuar, e ka shtyrë marrëveshjen për tu finalizuar në një moment të dytë, me përjashtim të surprizave apo dëmtimeve eventuale deri në muajin Maj.

Tirana dhe Lladrovci kanë gjetur në parim akordin për të lidhur një parakontratë shumë shpejt. Në muajin Shkurt Ferronikeli do të kryejë fazën përgatitore në Durres dhe qendërmbrojtësi do të vijë në Tiranë për të biseduar për parakontratën që do të lidhë me bardheblute për sezonin e ardhshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img