Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kosovarët të ndarë, pas protestave pro Palestinës, këtë javë zhvillohet marshimi në mbështetje të Izraelit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasi marshuan pro Palestinës, qytetarët kosovarë do të zhvillojnë një protestë paqësore edhe pro Izraelit.

Kjo protestë pritet të mbahet ditën e premte në orën 14:00, kur besimtarët myslimanë të përfundojnë namazin e xhumasë.

Edhe Lidhja Demokratike e Kosovës është rreshtuar pro Izraelit, të cilët kanë bërë thirrje që ky konflikt të ndalet.

Kujtojmë se në konfliktin mes Izraelit dhe Palestinës kanë humbur jetën mbi 200 persona, mes tyre edhe shumë të mitur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img