Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.6kmh
40 %
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
20 °
Enj
13 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Kosovarët mbarojnë pushimet në bregdetin shqiptar, rradhë të gjata makinash në Morinë, shkak masat anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rradhë të gjata automjetesh janë krijuarnë Morinë, për të hyrë në Kosovë. Nga pamjet e publikuara, shihet që në rradhë janë përfshirë automjete dhe kamione.

Qindra qytetarë nga Kosova po kthehen në shtëpi pas pushimeve që kaluan në bregdetin shqiptar.

Shkak për rradhën e krijuar janë bërë masat anti-Covid të vendosura nga pala kosovare të cilat kanë hyrë në fuqi më datën 31 gusht.

Sipas këtyre masave të gjithë qytetarët që futen në Kosovë duhet të kenë me vete një test PCR ose certefikatën e vaksinimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img