Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kosova vijon të mbajë ‘nën kontroll’ pandeminë, raportohen 2 viktima dhe 234 raste të reja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

90bfecf7356166428b82afb48dea1d77

Kosova vijon që të mbajë nën kontroll pandeminë e koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 2 persona, ndërsa janë raportuar 234 raste të reja me Covid-19.

Njoftimi i plotë:

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 234 raste të reja të infektuarve me COVID-19 dhe kanë humbur jetën 2 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.405 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 234 raste pozitive.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri total i rasteve pozitive është 62.782 raste nga 254.568 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.528 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 209 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.440 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.814.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img