Kosova vijon të ketë SHIFRA TË LARTA infektimesh me Covid-19, në 24 orë shënohen 11 viktima

Publikuar tek: rajon, më 15:04 30-11-2020 Kosova vijon të ketë SHIFRA TË LARTA infektimesh me Covid-19, në 24 orë shënohen 11 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 539 persona në Kosovë.

Ndërkohë që numri i vdekjeve është ulur, pasi sot kanë humbur jetën 11 persona, në krahasim me 16 viktima që ishin dje.

Njoftimi i plotë:

1.219 TESTIME, 574 TË SHËRUAR DHE 539 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.219  mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 539 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (75, 50 vjeç), Prizren 2 raste (75, 65 vjeç), Dragash 1 rast (64 vjeç), Drenas 1 rast (82 vjeç), Gjakovë 1 rast (77 vjeç), Gjilan 1 rast (44 vjeç), Malishevë 1 rast (63 vjeç), Pejë 1 rast (65 vjeç), Rahovec 1 rast (82 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 39.596 raste nga 143.988 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.016 raste të vdekjes.

 Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 574 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.001 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.579.

  Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 179 raste, Gjilan 63 raste, Mitrovicë 50 raste, Gjakovë 40 raste, Viti 26 raste, Pejë 24 raste, Ferizaj 22 raste, Fushë-Kosovë 13 raste, Vushtrri 13 raste, Kamenicë 12 raste, Skenderaj 12 raste, Drenas 11 raste, Lipjan 10 raste, Obiliq 10 raste, Prizren 9 raste, Klinë 7 raste, Suharekë 6 raste, Istog 5 raste, Malishevë 5 raste, Shtime 4 raste, Deçan 3 raste, Kaçanik 3 raste, Rahovec 3 raste, Zubin-Potok 3 raste, Graçanicë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Hani i Elezit, Kllokot, Novobërdë dhe Podujevë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Albin Kurti si Basha, ngre shqetësimin për emigrimin: Dikur mërgonim prej okupatorit, sot për shkak të pushteteve të këqija
Merret vendimi pas 'lumit' të kritikave: Shtatorja e Adem Jasharit do hiqet »
Article Logic
Execution time: 0.012579917907715
array(1) { ["section"]=> string(97) "kosova-vijon-te-kete-shifra-te-larta-infektimesh-me-covid-19-ne-24-ore-shenohen-11-viktima-229655" }