Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Kosova vijon me ritme të mira, asnjë humbje jete dhe 4 raste të reja me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovë ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit, ku kanë rezultuar pozitivë 4 qytetarë.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 5 pacientë të prekur me Covid-19, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë humbje jete nga koronavirusi.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

28 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: -Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.365 doza të vaksinës kundër COVID-19. -Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 160.410 doza të vaksinës. -Deri më sot 32.975 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. -Nga 1.386 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. -Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. -Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.315. -Në total numri i rasteve aktive është 170.

Më shumë

spot_img
spot_img