Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Kosova vendos çmimet e reja të karburanteve, nafta jo më shumë se 1.73 euro për litër

Lajme të ngjashëm

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë në Kosovë ka vendosur sot çmimet e reja të karburanteve, që do të jenë në fuqi për dy ditët e ardhshme.

Sipas njoftimit të Ministrisë, çmimi maksimal i lejuar për produktin e naftës është 1.73 euro për litër.

Benzina në Kosovë, sot dhe nesër do të shitet 1.41 euro për litër dhe gazi 0.72 euro për litër.


Më shumë