Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

Kosova u përmirësua me 20 vende në indeksin e antikorrupsionit, Meta përshëndet Kurtin: Urime institucioneve dhe popullit tuaj!

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur Kosovën për përmirësimin me 20 vende në indeksin e antikorrupsionit nga Transparency International.

Meta shkruan se zgjedhjet e ndershme, mirëqeverisja, transparenca dhe llogaridhënia japin rezultate spektakolare vetëm në dy vite.

“Zgjedhjet e ndershme, mirëqeverisja, transparenca dhe Llogaridhënia japin rezultate spektakolare vetëm në dy vjet, siç është edhe përmirësimi me 20 vende i Kosovës në indeksin e antikorrupsionit nga Transparency International!Urime Qeverisë së Kosovës, institucioneve dhe popullit të saj!”, shkruan Meta.

Më shumë