Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kosova siguron falas 300 mijë vaksina anti-Covid, mbi 1 milionë do të blihen

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eeba12e3c87a4b34aae379de5d48ef99

Kosova ka siguruar falas përmes OBSH-së dhe asociacionit GAVI plot 300 mijë doza vaksine anti-Covid, ndërsa mbi 1 milionë të tjera do të blihen.

Sipas zyrtarëve të OBSH-së, Kosovës i është garantuar se në momentin që një vaksinë del në përdorim, ajo do të ketë vaksina falas për 20% të popullsisë, raporton KTV.

Drejtoresha e zyrës së OBSH-së në Kosovë, Isme Humolli tha për mediat fqinje se deri në janar të vitit të ardhshëm pritet që të jetë në përdorim një vaksinë.

Në anën tjetër, planet e Ministrisë së Shëndetësisë janë për vaksinimin e rreth 70% të popullsisë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img