Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Kosova shtyn me një muaj zbatimin e vendimeve për reciproritet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës pas agavimit të situatës në veri të Kosovës ka marrë vendim që të shtyjë për 30 ditë vendimin për reciprocitet me dokumente karshi Serbisë.

Në një njoftim thuhet se pas bashkëbisedimeve me partnerë të SHBA, është marrë vendimi që të shtyhet zbatimi i dy vendimeve të datës 29 qershor 2022, deri me datën 1 shtator 2022, nga momenti në ditën e hënë, 1 gusht 2022, kur do të hiqen të gjitha barrikadat dhe të vendoset liria e plotë e lëvizjes në të gjitha rrugët në veri të Kosovës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img