Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kosova pikë doganore në Durrës, hapet sot zyra në port

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Portin e Durrësit do të bëhet sot hapja e Zyrës së Doganës së Kosovës. Kosova tashmë do ta ketë zyrë doganore edhe në Portin e Durrësit.

Mediat në Kosovë raportopjnë se në hapjen e Zyrës së Doganës do të marrin pjesë zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj dhe ministri i Financave Bedri Hamza.

Kujtojmë se ky vendim u mor në vitin 2017 në mbledhjen e katërt të përbashkët të Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, e cila u mbajt në Korçë.

Më shumë
spot_img
spot_img