Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kosova paralajmëron rikthimin e masave shtrënguese anti-koronavirus

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11999fd792bd7e3df75268524c661636

Autoritetet në Kosovë paralajmërojnë rikthimin e masave anti-Covid nëse nuk respektohen rekomandimet e Institutit të Shëndetit Publik.

Deklarata është bërë nga kreu i këtij institucioni, Naser Ramadani gjatë një deklarate të përbashkët për media me ministrin e Shëndetesisë, Armend Zemaj, pasi Kosova regjistroi numrin më të lartë të të infektuarve brenda një dite të vetme, 40 të tillë.

“Gjendja duhet të ndryshojë për së miri dhe të mos kemi nevojë të përballemi me masa shtesë. Virusi është akoma prezent, mos besoni deklaratave të ndryshme për shkak të interesave të ndryshme, por besojuni profesionistëve shëndetësorë”, tha Ramadani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img