Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kosova në zi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kosova është sot në Ditë zie Kombëtare për shkak të aksidentit tragjik në Kroaci, ku deri tani janë raportuar si të vdekur 10 shqiptarë. Presidentja Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës, ka shpallur 26 korrikun ditë zie kombëtare në nderim të qytetarëve të Kosovës që humbën jetën.

Ajo  ka ndërprerë vizitën në Japoni dhe sot do të udhëtojë për në Kosovë, thuhet në komunikatën për media.

Nga aksidenti i shkaktuar në orët e hershme të ditës së djeshme kanë vdekur 10 persona, ndërsa 45 të tjerë janë lënduar, 8 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë. Autobusi me targa nga Kosova ishte nisur nga Frankfurti i Gjermanisë për në Kosovë mirëpo është aksidentuar në Kroaci.

Kryeministri Albin Kurti, ka shkuar në Kroaci për të vizituar bashkatdhetarët e lënduar të cilët po marrin trajtim mjekësor në spitalin e Slavonski Brodit.

Më shumë

spot_img