Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kosova në “ethet” e zgjedhjeve të parakohshme, votojnë edhe emigrantët, fushata zgjat pak ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0a2abcf7bcd1b1dce1d09dc01d362b80

Ditën e djeshme presidentja në detyrë e Kosovës Vjosa Osmani ka zyrtarizuar datën e zgjedhjeve të parakohshme, të cilat do të zhvillohen në 14 shkurt.

Të parët që do të votojnë do të jenë emigrantët, të cilët duhet të regjistrohen nga data 13 deri në 24 janar, në mënyrë që t’u shkojë me postë fleta e votimit.

Ndërkohë koha e tyre për të votuar është nga data 2 deri në datën 15 shkurt, 24 orë pas përfundimit të votimit në Kosovë.

Vetëm 9 ditë kohë do të kenë partitë politike për të zhvilluar fushatën e tyre dhe për të bindur qytetarët që të votojnë për ta, pasi KQZ vendosi që fushata të zgjasë nga data 9 deri në 12 shkurt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img