Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Kosova merr medaljen e dytë të artë, Nora Gjakova triumfon në finale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur të mundë në finale xhudisten franceze S.L. Cysique, duke rrëmbyer medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Në kategorinë -57 kg, Nora Gjakova arriti të mundë edhe japonezen Tsukasa Yoshida, Kaja Kajzer nga Sllovenia dhe holandezen, Sanne Verhagen.

Kjo është medalja e dytë e artë për Kosovën në Lojëra Olimpike Tokio 2020, pasi ishte edhe Distria Krasniqi, ajo që sigurojë një të tillë në kategorinë -48 kg.

Më shumë

spot_img