Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Kosova feston 13 vjet shtet, Rama publikon foton e veçantë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e1a5574cb5bbd9bbed0c1f4068c28cfa

Kosova feston sot 13-vjetorin e Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetet sociale për të përcjellë urimet e tij për këtë ditë të veçantë për Kosovën.

Në postimin e tij duket se kryeministri është kujdesur edhe për detajet më të vogla. Ai ka publikuar një foto ku shihet këngëtarja shqiptare Dua Lipa, ku shihet e veshur me flamurin e Kosovës, teksa puth në ballë “Shqipërinë”.

“Mirëmëngjes” shkruan Rama në postimin e tij, teksa ka publikuar flamurin shqiptar dhe atë të Kosovës duke e shoqëruar dhe me një zemër të kuqe.

Më 17 shkurt të vitit 2008, Kosova shpalli Pavarësinë, duke u bërë kështu shteti më i ri në botë. Sot në Kosovë do të mbahen aktivitete të shumta për të kremtuar këtë ditë të shënuar për shqiptarët e Kosovës.

Rama2-1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img