Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Kosova e Serbia takim sot në Bruksel për çështje të bashkëpunimit ekonomik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b1c11d294ed173e43d7143059775915e

Ditën e sotme në Bruksel do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Serbisë.

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka bërë me dije se në takim do të diskutohet për çështje të bashkëpunimit ekonomik.

“Nesër diskutimet që bëhen në Bruksel janë pjesë e marrëveshjes finale për njohje reciproke që adresuan në takimin e mëhershëm çështjen e të pagjeturve, dhe nesër do të diskutohen çështjet e bashkëpunimit ekonomik në mes të dy vendeve”, tha Hoti.

Bisedimet në nivel të grupeve të ekspertëve pritet të mbahen një javë para takimit në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të ndërmjetësuar nga Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, Robert O’Brien dhe i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img