Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
73 %
0kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
36 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për Energjinë, Lajçak: Një hap i madh përpara!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emsari i BE-se per dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë rënë dakort për miratimin e udhërrëfyesit për zbatimin e Marrëveshjeve për Energjinë. Lajçak thotë se ky është një hap i madh përpara.

“Me kënaqësi të njoftoj se Kosova dhe Serbia sapo miratuan Udhërrëfyesin për Zbatimin e Marrëveshjeve të Energjisë në kuadër të Dialogut të lehtësuar nga BE-ja. Ky është një hap i madh përpara”, ka shkruar Lajcak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img