Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kosova bën 9999 doza vaksine në 24 orë, janë 28 raste pozitive dhe asnjë viktimë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

IKSHPK ka bërë publike shifrat e fundit sa i takon situatës pandemike në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2577 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 28 qytetarë.

Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete, ndërsa janë kryer 9999 doza vaksine anti-Covid.

Njoftimi i IKSHPK

22 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.999 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 333.705 doza të vaksinës.

Deri më sot 99.377 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.577 testime, 28 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.575.

Në total numri i rasteve aktive është 114.

Më shumë

spot_img
spot_img