Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Korruptoi policin me 50 euro dhe u fut në Mal të Zi pa test për Covid, dënohet me 5 mijë euro turisti gjerman

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d3e3a7121b280fec85f6d92560edbf16

I riu gjerman, i cili u arrestua në Malin e Zi, pasi tregoi se kishte korruptuar policin me 50 euro në pikën kufitare me Shqipërinë, është dënuar me një gjobë prej 5.000 eurosh.

Shtetasi D.R. nga Gjermania u paraqit në Gjykatën Themelore në Ulqin së bashku me avokatin e tij Millosh Qetkoviq. Prokurori vendosi që i riu nga Gjermania të dënohej me 5.000 euro.

Kujtojmë që i riu në një një interviste ku pyetej se si po kalonte pushimet ai tregoi se si kishte korruptuar me 50 euro policët në pikën kufitare me Shqipërinë.

“Unë udhëtova me makinë”, tregon ai. Ndërsa kur gazetari e pyet nëse kishte kalaur testin për Covid-19, ai thotë se jo.

“Vetëm i futa 50 euro në pasaportë dhe kalova pa problem”, shton ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img