Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

‘Korrupsioni në nivele të larta’, Yuri Kim pas raportit të DASH: SHBA do të punojë më shumë se kurrë me qeverinë dhe opozitën në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas raportit të DASH, ku thuhet së korrupsioni në Shqipëri është përhapur në të gjitha nivelet.

Yuri Kim shprehet se SHBA do të vazhdojë të punojë fort me qeverinë dhe opozitën në Shqipëri, shoqërinë civile e qytetarët e rregullt.

“Presidenti Biden dhe Sekretari Blinken kanë theksuar përparësinë e ripërtërirë në mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe luftimin e korrupsionit si një çështje e sigurisë kombëtare dhe globale. SHBA do të punojë më shumë se kurrë me Shqipërinë, qeverinë, opozitën, shoqërinë civile, qytetarët e rregullt, në ndjekje të këtij përparësie”, shkruan Yuri Kim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img