Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Korrupsioni në autostradën Tiranë-Elbasan/ Kërkoi lirimin e zyrtarit, Krimet e Rënda rrëzojnë kërkesën e avokatit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c0e9aa239450563daff4253732fe0e8b

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda lë në burg ish zyrtarin Allbens Alite, i arrestuar për  çështjen e rrugës Tiranë-Elbasan.

 

 Avokati i Alites kishte bërë kërkesë për ndryshimin e masës së sigurisë dhe lirimin e tij. Kërkesa vinte pasi Alite kishte përfunduar 6 muaj paraburgim.

Ndërkaq, gjykata ka rrëzuar kërkesën e avokati, duke e lënë atë në burg.

Tre zyrtarë Dashamir Xhika, dhe dy ish-drejtuesit e Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan Albens Alite dhe Aksel Qurduka, u arretsuan disa muaj më parë, pasi akuzohen për korrupsion nëlidhje me autpstradën Tiranë-Elbasan.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img