Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

KORONAVIRUSI/ Turqia dërgon avion në Kinë, mes personave që do të evakuohen edhe një shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cce9e3cac0475d09dfa13650e9a0d50b

Autoritetet turke kanë vendosur të dërgojnë një avion për evakuimin e shtetasve turq në Kinë.

Do të jenë 34 shtetas turk të cilët do të merren nga Kina dhe do të dërgohen në Turqi, mes tyre do të jetë edhe një shqiptar.

Në avion do të jetë edhe një ekip mjekësh i specialiuar në sëmundjet infektive.

Kujtojmë se koronavirusi në Kinë ka sjellë mobilizim të të gjitha vendeve, pasi ka patur mbi 180 të vdekur dhe më shumë se 6000 të infektuar në 16 shtete.

Edhe në Tiranë është duke u mbikëqyrur një studente e ardhur nga Kina, por sipas mjekëve të QSUT kemi të bëjmë vetëm me një rast gripi të zakonshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img