Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Koronavirusi përhapet në 50 shtetet e SHBA, vdekjet mbi 100

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3374daca6f9d4d634cc253112529a77

Të 50 shtetet e SHBA janë prekur nga koronavirusi, përfshi edhe kryeqytetin Uashington DC.

Virxhinia Perëndimore u bë shteti i fundit që konfirmoi rastin e parë këtë të martë. Të mbi 100 persona kanë humbur jetën dhe numri i të infektuarve i ka kaluar 5 mijë, një numra që ekspertët thonë se do të rritet.

Shkollat, zyrat, baret, restorantet dhe shumë dyqane mbeten të mbyllura nëpër qytetet kryesore të SHBA-së.

Autoritetet kanë përforcuar thirrjet për distancim shoqëror, një nga masat më të rëndësishme për të ulur ndjeshëm transmetimin e koronavirusit te persona të tjerë.

Kryebashkiaku u Nju Jorkut tha se po konsideron karantinimin e qytetit, duke bllokuar hyrje-daljet. Në zonën e Gjirit të San Francisko, gjashtë qarqe janë mbyllur pothuajse plotësisht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img